Почетна

 

 

Министерот Ќахил присуствуваше на приемот по повод 30 Август - Денот на победата во Република Турција

Министерот задолжен за странски инвестиции, проф. д-р Аднан Ќахил, вчера присуствуваше на приемот по повод 30 Август – Денот на победата во Република Турција, организиран од страна на Турската Амбасада во Република Македонија.

Средба на министерот задолжен за странски инвестиции, проф. д-р Аднан Ќахил со амбасадорот на Италија, Н.Е. Карло Ромео

Министерот задолжен за странски инвестиции во Владата на Република Македонија, Проф. Д-р Аднан Ќахил, во просториите на Кабинетот, денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Република Македонија, Н.Е. Карло Ромео.
 

Министерот задолжен за странски инвестиции, Аднан Ќахил, вчера го пречека поранешниот премиер на Република Турција, Ахмет Давутоглу

Министерот задолжен за странски инвестиции, проф. д-р Аднан Ќахил, вчеравечер го пречека и оствари средба со поранешниот премиер на Република Турција, актуелен пратеник од Конја, проф. д-р Ахмет Давутоглу на скопскиот аеродром „Алексанар Велики“, кој дојде во работна посета на Република Македонија.

Чествување на празникот „Ден на народното востание - 11 Октомври“ во Kуманово

Празникот „Ден на народното востание – 11 Октомври“ денеска беше традиционално одбележан и во Куманово.

Владината делегација предводена од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима за домашните претпријатија, Зоран Шапуриќ, министерка без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, положија свежо свеќе на Спомен Костурницата во Куманово.

Pages

Subscribe to RSS - Почетна