Почетна

 

 

Министерката Апостолска се сретна со полскиот амбасадор Тицињски

27 јуни 2019

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес оствари работна средба со амбасадорот на Република Полска во Република Северна Македонија, Војциех Тицињски.

Министерката Апостолска ја посети американската компанија „Теламон“

26 јуни 2019

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна својата инвестиција во општина Гази Баба, Скопје, каде отвори фабрика за производство на кабли наменети за автомобилската индустрија.

Министерот Даути во конференцијата "Cannabis Europe London 2019, Лондон, Велика Британија!

25 јуни, 2019 година

Министерот без ресор задолжен за привлекување на странски инвестиции во Владата на Република Македонија, Д-р. Бардул Даути на ден 25.06.2019 учествуваше во Лондон каде ја Презентираше бизнис климата, фискална, економска, правна и политичка средина за бизнис, и имаше средба со важни претприемачи од групата АУРОРА.

Министерката Апостолска пред словачки бизнисмени ги претстави поволностите за инвестирање во земјава

18 јуни 2019

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес во Владата на Република Северна Македонија прими бизнис делегација од Словачка предводена од Државниот секретар на министерството за надворешни и европски работи на Република Словачка, Лукаш Паризек и амбасадорот на Република Словачка во Република Северна Македонија, Хенрик Маркуш. Во рамки на посетата, пред делегацијата се претставија владините економски политики и можностите кои ги нудат мерките од Планот за економски раст за реализација на инвестиции во земјава.

Pages

Subscribe to RSS - Почетна