Почетна

 

 

Министерката Апостолска оствари работна посета на општина Велес

15 јуни, 2018 година

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, вчера (14.06.2018) оствари работна посета на општина Велес каде имаше средби со градоначалникот Аце Коцевски и претставници на локалната бизнис заедница, при што ги посети и компаниите Маркард и Ронтис.

 

Министерката Апостолска се сретна со хрватската амбасадорка Баришиќ

13 јуни, 2018

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес оствари работна средба со амбасадорката на Република Хрватска во Република Македонија, Данијела Баришиќ.

Министерката Апостолска оствари работна посета на општина Крива Паланка

8 јуни, 2018 година

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, вчера(07.06.2018) оствари работна посета на општина Крива Паланка, каде имаше средби со градоначалникот Борјанчо Мицевски и претставници на локалната бизнис заедница.

Министерките Апостолска и Царовска на панел на тема: „Состојбата наспроти можностите за постигнување на родова еднаквост”

4 јуни, 2018 година

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денеска учествуваа на панел на тема „Состојбата наспроти можностите за постигнување на родова еднаквост”, кој е дел од Втората меѓународна конференција „Жените во енергетиката 2018“, која денес и утре се одржува во Хотел Мериот-Скопје.

Pages

Subscribe to RSS - Почетна