Почетна

 

 

Министерката Апостолска се сретна со австриската амбасадорка Коблер

8 мај 2019

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес оствари работна средба со амбасадорката на Република Австрија во Република Северна Македонија, Ренате Коблер.

Министерот Хасан на работна посета во Турција: Взаемната поддршка и почит ги унапредуваат економските врски помеѓу двете земји

Министерот без ресор задолжен за странски инвестиции, д-р Елвин Хасан беше во работна посета на Турција каде што оствари многу важни средби, со неколку турски министри, министерот за надворешни работи, г-дин Мевлут Чавушоглу, министерката за трговија, г-ѓа Рухсар Пехџан и министерот за индустрија и технологија, г-дин Мустафа Варанк.

Министерот Бардуљ Даути во Португалија

Министерот  без ресор задолжен за привлекување на странски инвестиции во Владата на Република Северна Македонија, Др  Бардуљ Даути, во периодот 06.04.2019-10.04.2019,  присуствуваше на глобалниот состанок "Хорасис" каде што имаше свое обраќање на тема  „ ефектите од глоб

Вицепремиерот Анѓушев, министерката Апостолска и министерот Даути на работен појадок со словенечки компании

11 април 2019

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, министерката задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска и министерот задолжен за странски инвестиции Бардул Даути, присуствуваа на работен појадок со Словенечки компании кои работат во Република Северна Македонија, организиран од амбасадорот на Република Словенија, Н.Е. г-дин Милан Јазбец.

Pages

Subscribe to RSS - Почетна