Почетна

 

 

Министерката Апостолска заедно со амбасадорот Пломп ја одбележаа Европската недела на мобилност

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска и Амбасадорот на Холандија во Република Македонија, Ваутер Пломп често одат на работа со велосипед. Денес решија тоа да го направат заедно, со цел да ја одбележат Европската недела на мобилност, но и да ги поканат сите граѓани да го следат овој пример.

Pages

Subscribe to RSS - Почетна