Средба на министерот задолжен за странски инвестиции, проф. д-р Аднан Ќахил со амбасадорот на Република Франција, Н.Е. Кристијан Тимоние

Министерот задолжен за странски инвестиции во Владата на Република Македонија, Проф. Д-р Аднан Ќахил, во просториите на Кабинетот, денеска оствари средба со амбасадорот на Република Франција во Република Македонија, Н.Е. Кристијан Тимоние.

Министерот Ќахил присуствуваше на приемот по повод 30 Август - Денот на победата во Република Турција

Министерот задолжен за странски инвестиции, проф. д-р Аднан Ќахил, вчера присуствуваше на приемот по повод 30 Август – Денот на победата во Република Турција, организиран од страна на Турската Амбасада во Република Македонија.

Средба на министерот задолжен за странски инвестиции, проф. д-р Аднан Ќахил со амбасадорот на Италија, Н.Е. Карло Ромео

Министерот задолжен за странски инвестиции во Владата на Република Македонија, Проф. Д-р Аднан Ќахил, во просториите на Кабинетот, денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Република Македонија, Н.Е. Карло Ромео.
 

Министерот задолжен за странски инвестиции, Аднан Ќахил, вчера го пречека поранешниот премиер на Република Турција, Ахмет Давутоглу

Министерот задолжен за странски инвестиции, проф. д-р Аднан Ќахил, вчеравечер го пречека и оствари средба со поранешниот премиер на Република Турција, актуелен пратеник од Конја, проф. д-р Ахмет Давутоглу на скопскиот аеродром „Алексанар Велики“, кој дојде во работна посета на Република Македонија.

Pages

Subscribe to Министри без ресор RSS